НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Десна - Гірник-Спорт 4:0. Футбольна феєрія: чотири голи, шість жовтих, три червоних ###

Чернігів. Стадіон ім. Ю. А. Гагаріна

"Десна" (Чернігів) - "Гірник-Спорт" (Комсомольськ) 4:0

Голи: Мельник, 15, Кондратюк, 24 (пен.), Моісеєнко, 89 (авт.), Агапов, 90+1

"Десна": Сітало – Жук, Каваців, Мельник, Сухомлинов – Щедраков – Козак (Агапов, 76), Кондратюк (Чуланов, 86), Воронченко, Картушов (Сердюк, 90+2) – Деребчинський (Бовтрук, 64).

"Гірник-Спорт": Ситников – Моісеєнко, Нелін, Костюченко, Чеботаєв – Лугачов (Новиков, 51) – Лозовий, Александров (Голядинець, 26), Корольков (Приходной, 58), Герасимець (Алексанов, 70) – Кірієнко.

Попередження: Жук – Лугачов, Моісеєнко, Голядинець, Лозовий, Чеботаєв

Вилучення: Воронченко, 78 (неспортивна поведінка) - Костюченко, 23 (фол останньої надії), Голядинець (друге попередження).

Десна - Гірник-Спорт 4:0. Футбольна феєрія: чотири голи, шість жовтих, три червоних - изображение 1

Матч почався надзвичайно хвацько. Вже до 6-ї хвилини перша сторінка нотатника була заповнена. Першим посприяв цьому екс-"спартаківець" Єгор Лугачов, який після скидки Ігоря Кірієнка бив з меж штрафного майданчика. Під удар кидався Кондратюк, але заблокувати не встиг – хоча й змусив бити суперника не на силу, а на точність – Сітало впорався.

Далі Картушов зі штрафного, призначеного практично на лінії карного майданчика за гру рукою, пробив поруч зі стійкою.

І знову Сітало в двох карколомних стрибках ефектно парирував удари Кірієнка і Королькова.

Відповів Вадим Мельник, який головою після навісу з флангу пробив сильно, але прямо в руки голкіперу, який грамотно вибрав позицію.

Все змінювалося настільки калейдоскопічно, що не було часу навіть аналізувати те, що відбувалося на полі. А без аналізу було помітно дві речі:

1) гості не бояться грати з відкритим забралом, що, безперечно, зіграло на руку глядачам, які вкрай рідко в матчах «Десни» бачать атакуючий футбол-

2) Деребчинський програє фактично всю боротьбу – навіть верхову, що з огляду на його зріст, зовсім сумно.

А потім «Десна» забила. Після подачі з лівого флангу м'яч кілька секунд тинявся карним майданчиком «гірників» і після серії рикошетів і поштовхів опинився на дальньому куті воротарського майданчика, куди побігли Ситников і Мельник. Капітан чернігівців був першим і парашутом перекинув м'яч через виставлені руки голкіпера у порожні ворота.

Кілька хвилин гості оговтувалися, але коли спробували знову пограти у відкритий футбол, отримали другий удар. Навіть два. Козак після дальнього закидування вискочив на оперативний простір і втікав сам на сам з воротарем «Гірника». Завадив цьому вихованець чернігівського футболу і екс-гравець «Десни» Максим Костюченко, який руками завалив суперника у штрафному майданчику. Червона картка і пенальті, який чітко реалізував Петра Кондратюк, розвівши воротаря і м'яч по різних кутах воріт.

На честь гостей, вони не знітилися, а продовжили свою гру. І вже за 5 хвилин Кірієнко ледь не скоротив рахунок, пробивши головою в нижній кут воріт. Третій шикарний сейв Сітала менше ніж за тайм, схоже, остаточно посадив Федоренка на лаву для запасних.

Після цього епізоду згадався 2006 рік, коли чернігівці в схожій ситуації (2:0 і чисельна перевага) завершили матч проти хмельницького «Поділля» внічию. Але хід останніх хвилин першого тайму переконав, що повторення не буде – надто вже впевнено господарі повели гру, створивши немало шансів для того, аби довести справу до розгрому.

Двічі плани чернігівців зривав головний арбітр, який побоявся добивати гостей після того, як спочатку Чеботаєв ударом ззаду по ногам збив Картушова, що по флангу втікав на побачення з голкіпером, а згодом Моісеєнко зіграв рукою у власному штрафному після удару Каваціва.

А ще одного разу «денсняці» могли винуватити лише себе. Козак видав хороший пас на хід Картушову, той ледь не вискочив на побачення з Ситниковим, який вчасно вийшов з воріт (суперники фактично одночасно був на м'ячі)...- Воротар виносить, влучає в хавбека, м'яч рикошетить в напрямку порожніх воріт, влучає в штангу, котитьсь по лінії воріт в напрямку протилежної стійки...- Коли туди рвонули Кондратюк і Чеботаєв, залишалося чекати, хто буде першим і стане героєм епізоду. Дуель виграв захисник гостей, який у підкаті вибив м'яч в поле.

А на останній хвилині тайму Деребчинський нарешті перетнувся з м'ячем після пасу Козака і пробив зльоту. До воріт було метрів 8, але форвард пробив значно вище.

Друга половина гри, як і передчувалося, стала значно кволішою. Варто відзначити лише дальній удар (метрів з 20) від Герасимця. Гравець «Гірника-Спорту» намагався влучити у дев'ятку, але м'яч пролетів над хрестовиною. А далі лише заміни, жовті картки і крики «браво» з аплодисментами, коли стало зрозуміло, що Олександр Рябоконь знімає з гри Деребчинського.

Всередині тайму потужним ударом зі штрафного нагадав про себе Кірієнко. До воріт було більше 30 метрів, але удар вийшов надпотужним і трохи неточним – м'яч просвистів над поперечиною.

Далі головною дійовою особою на полі став арбітр, який двічі за 4 хвилини витягував з кишені червону картку. Голядинець, зупинивши з порушенням правил слаломний прохід Каваціва, який до цього обіграв трьох суперників, отримав друге попередження. А Воронченко за відмашку в центрі поля – пряму червону.

І лише останні 5 хвилин гри знову повернули глядачів в буремні 10-і – 20-і (хвилини, а не роки). Спочатку Картушов з правого флангу лівою ногою ледь не послав м'яч в дальню дев'ятку (Ситников, браво!). А потім захист гостей остаточно розвалився – Картушов, який змінив на останніх хвилинах лівий фланг на правий, двічі протягом трьох хвилин втік від Чеботаєва і двічі прострілив в центр, де результативними ударами відзначилися спочатку гірник Моісеєнко (якби не він, то поруч вже стояв Агапов, готовий замкнути), а потім і форвард «Десни».