НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###"Десна" - "Прикарпаття" 2:0. А якби суперник був сильнішим? ###

Голи: Чепурненко, 18, Гавриленко, 35

«Десна»: Ширяєв, Анеліков (Бриль, 90+1), Гетьман, Каваців, Жук, Павелько, Кобець, Кондратюк (Бовтрук, 79), Гавриленко (Фурта, 75), Чепурненко (Акчурін, 87), Полтавець (Грибанов, 85).

«Прикарпаття»: Іванов, Андрєєв, Кушла, Ніконов, Стоцький (Вульчин, 89), Шепель, Менжега (Олійнич, 46), Скиба, Скидан, Мирослін, Тимченко.

Попередження: Каваців, Полтавець, Акчурін – Стоцький, Шепель, Тимченко

Старт другої частини чемпіонату в Чернігові зібрав не надто велику аудиторію. Однією з причин цього точно можна назвати незрозумілу поведінку керівництва «Десни». На початку тижня вирішувалося питання: призначити матч на 2 години раніше центрального поєдинку Прем’єр-ліги між «Шахтарем» та «Динамо» чи на дві години пізніше. В підсумку, зупинилися на другому варіанті і в місцевих ЗМІ початок матчу між чернігівцями та івано-франківцями був проанонсований саме з цифрами 18.00. Але в четвер попереднє рішення було переглянуто – і початок гри посунули на чотири години назад – на 14.00. Враховуючи, що футбольних афіш в місті немає, про зміни могли дізнатися лише ті вболівальники, які проходили в четвер та п’ятницю повз стадіон.

Обидві команди протягом 5-місячної перерви значно змінили свої «обличчя». Господарі прихистили цілу команду нових футболістів – одинадцять (в основі з’явилося п’ятеро, ще троє вийшло на заміну), а гості взагалі приїхали в Чернігів лише з трьома гравцями, які восени вдягали футболку івано-франківської команди, причому два з них – воротарі, яким місця в основі не знайшлося (Вульчин вийшов на останні хвилини в якості польового гравця, замінивши травмованого капітана).

Пам’ятаючи про кадрові складнощі гостей та про свій статус фаворита, «деснянці» з перших хвилин закрили «прикарпатців» на їхній половині поля. Протягом перших 10 хвилин непогані моменти змарнували Кондратюк (бив без перешкод низом з 20 метрів, але воротар грамотно відбив удар вбік ) і Полтавець (після подачі кутового головою відправив м’яча прямо над поперечиною).

Потім на деякий час чернігівці взяли паузу і навіть дозволили гостям пару разів пробити здалеку по воротах Ширяєва. Ця пауза знадобилася, аби розібратися в розстановці «Десни». Схема гри команди в захисті (тільки не смійтеся) нагадувала «барселонівську». Анеліков на лівому фланзі і Жук на правому більшу частину часу проводили на чужій половині поля, а «Десна» по суті грала в два захисники: Гетьман страхував лівий фланг, а Каваців – правий. Звісно, що якби суперник був сильнішим, Панчук і Чуланов здоровими, а Гергелюк не відбував дискваліфікацію, малюнок грив обороні був би іншим, але наразі маємо «поліську «Барселону».

В півзахисті Кобець номінально був опорником, Павелько – правим хавбеком, Гавриленко – лівим, а Кондратюк – атакувальним. Втім, враховуючи, що фланги перебрали на себе захисники, а руйнувати Кобецю фактично не було чого, то вся ця четвірка грала без особливої прив’язки до позиції, підтримуючи Чепурненка (грав з глибини) і Полтавця (яскраво виражений центрфорвард).

Але повернемося безпосередньо до подій на полі. Тим більше, що на 18-й хвилині «Десна» повела в рахунку після розіграшу вільного удару, призначеного за небезпечну гру в 20 метрах від воріт «Прикарпаття». Кобець ледь штовхнув м’яча, Жук зупинив його для Чепурненка, а той точним ударом відправив м’яча в нижній кут воріт. Стінка не допомогла, бо після першого ж дотику Кобеця розсипалася, намагаючись заблокувати майбутній удар.

Після пропущеного голу франків ці стали грати розкутіше. Буквально за хвилину Стоцький з 30 метрів перевірив пильність Ширяєва, а за хвилину в штрафному майданчику чернігівців виникла невелика паніка після подачі кутового – м’яч винести подалі від воріт вдалося лише з четвертої спроби. Тут же гості створили ще один момент.

Тимченко відгукнувся на пас у карний майданчик, і навіть забив гол, але проблема в тому, що дістався він до м’яча першим ніж Жук, бо за мить до того затримав суперника за плече. Арбітр справедливо гол відмінив.

А потім, знову пауза, яка знову закінчилася голом. Причому взяття воріт вийшло досить курйозним. Полтавець вдало поборовся на правому фланзі атаки і це був єдиний логічний епізод атаки. Форвард віддав пас в штрафний майданчик на неприкритого Павелька. П’ятий номер «Десни» мав чудову нагоду, аби пробити, але вирішив віддати в район 11-метровой позначки на Кондратюка. Капітану чернігівців ніхто не заважав, але замість акцентованого удару у нього вийшов «холостий» постріл – м’яч несильно покотився в напрямку дальньої стійки. Навіть з далеких трибун було видно, що у ворота він не влучить. Мабуть так подумали захисники і голкіпер «Прикарпаття», які зупинилися, проводжаючи поглядом шкіряну кулю і готуючись подумки відновлювати гру ударом від воріт. Не зупинився лише Гавриленко, який раптом вискочив з-за спин суперників і з дуже гострого кута (майже з лицьової лінії) вколотив м’яч у сітку. 2:0

До кінця тайму гості встигли відповісти своєю звичною зброєю, але дальні удари Скидана, Тимченка і Андрєєва небезпеки не несли.

Другий тайм вийшов малоцікавим і якби не ризиковані дії футболістів «Десни» (то Ширяєв почне обігравати суперника у власному штрафному майданчику, то Жук і Гетьман двічі протягом 10 секунд подарують м’яч суперникам), то згадувати було би нічого. Хіба що невдалі дії Скиби, який після класного проходу лівим флангом Тимченка (той легко розібрався з Жуком і Гетьманом і прострілив на лінію воротарського) заплутався у м’ячі і втратив реальну нагоду скоротити рахунок.

Можна відзначити хіба що момент Полтавця (пробив з 15 метрів прямо над хрестовиною) і його ж нокдаун, в якому форвард опинився після того, як м’яч влучив йому в обличчя.

Та ще активні дії Гавриленка, який спочатку влучив в стійку воріт, пробиваючи головою, а потім його акцентований удар в ближній кут заблокував собою Ніконов.

А завершувався матч регулярними падіннями гостей, у яких раз по раз зводило судомою ноги…