НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Друга ліга. "Десна" - "Енергія" 1:2. "Десна" дарує "Сумам" путівку у Першу лігу ###

«Десна» - «Енергія» - 1:2

Голи: Грибанов, 61 (з пен.) – Жоров, 7, Комягін, 29

«Десна»: Ширяєв, Чуланов, Каваців, Бриль (Гетьман, 42), Гергелюк, Сердюк (Луценко, 57), Гавриленко (Фурта, 46), Бовтрук (Акчурін, 77), Кондратюк, Чепурненко, Полтавець (Грибанов, 40).

«Енергія»: Касперович, Швей (Гурін, 30), Дитятьєв, Жоров, Ленський, Ничипорук, Комягін (Бічевой), Цой, Риженко (Білоусов, 90+2), Козаченко (Іванов, 59), Манасян.

Попередження: Чепурненко, Каваців, Фурта, Луценко, Кондратюк – Ленський

Чернігівська «Десна» подарувала ФК «Суми» путівку в першу лігу, не дозволивши конкуренту потішити вирішальною перемогою власних глядачів в наступному турі. Це сталося завдяки втраті очко чернігівцями в поєдинку проти «Енергії» з Нової Каховки.

Гості відкрили рахунок в дебюті зустрічі класичним сюжетом: подача кутового (з лівого флангу це класно зробив Цой) і чудова гра головою височенного центрального захисника, що підключився до атаки під час виконання стандартного положення. Питання лише одне: чим займалися захисники «Десни», дозволивши Жорову розстрілювати ворота Ширяєва з чотирьох метрів прямо по центру? Кого, як не майже двометрового захисника, що прийшов в чужий карний майданчик, слід опікати найщільніше?

Довго над цими питаннями «деснянці» не розмірковували і за хвилину ледь не зрівняли рахунок. Чепурненко зі штрафного послав м’яча впритул зі стійкою, але не з того боку, з якого хотілося би чернігівським вболівальникам.

Наступні моменти, варті уваги команди створили аж в середині першого тайму. Спочатку «пожежу» в карному майданчику господарів створив Козаченко, який пройшов лівим флангом і вирізав м’яча на лінію воротарського майданчика. Там з льоту могли пробити відразу два представники «Енергії», але хаотичні на перший погляд махи ногами Каваціва збили суперників з пантелику і вони (як втім і Каваців) акцентовано по шкіряній кулі не вдарили. Зрештою, м’яч пострибав між гравцями і газоном і опинився в руках Ширяєва.

«Десна» відповіла чи не єдиною осмисленою атакою за перший тайм. Бриль вдало підключився в атаку і м’яко навісив з лівого флангу на голову Полтавцю, що знаходився метрах в 6-7 від воріт. Форвард «Десни» перевисів в повітрі своїх височенних опонентів – Дитятьєва і Жорова – але пробив прямо в руки воротареві «Енергії».

Після цього до самої перерви на полі було видно лише одну команду. «Енергетики» додали обертів, а чернігівці почали помилятися на рівному місці. Спочатку простріл Швея з кута воротарського майданчика замикав Манасян – вище воріт. За хвилину Козаченко вивів сам на сам Риженка, а той тепер вже з протилежного кута воротарського майданчика вцілив в сітку воріт з зовнішнього боку. (А міг Риженко віддавати в центр, де неприкритими опинилися Комягін і Манасян). А ще за мить рахунок подвоївся. Сталося цк внаслідок несподіваного удару Комягіна метрів з 30. Ширяєв втретє за останні два домашні поєдинки не виручив після дальнього удару.

Олександр Рябоконь тут же відправив з лави запасних розминатися відразу трьох футболістів, але першими заміну зробили все ж гості – Швей пошкодив ногу під час святкування голу команди – з «кучі малої», що виникла під час цього процесу, самостійно йому піднятися не вдалося.

А гості не зупинялися. Скориставшись відсутністю на фланзі захисту Бриля (гравець «Десни» отримував допомогу лікаря за межами поля) рейд правим флангом здійснив Риженко. Увірвавшись до штрафного майданчика він стоячи на місці обіграв суперника і пробив в напрямку воріт. На допомогу Ширяєву прийшов Каваців, який в шпагаті встиг заблокувати удар.

Перевага гостей була більш ніж помітною, а чернігівці за ці 20 хвилин спромоглися хіба що перейти пару разів центр поля. Отже, недивно, що в роздягальню футболісти пішли під свист трибун.

Можливо подіяв він, можливо – серйозна розмова під час перерви, але початок другого тайму продемонстрував, що господарі не мають наміру здаватися. Спочатку швидкий і верткий Фурта пробив з льоту, коли до воріт було метрів 14-15. Врятував Касперович, а на добивання ніхто з господарів не встиг. Тут же з дуги перед штрафним майданчиком пробив Сердюк – поруч зі стійкою. Чуланов і Бовтрук на лівому фланзі двома елегантними стіночками пройшли захист «Енергії», захисник «Десни» прострілив на Кондратюка… Удар капітана вийшов підступним, але Касперович впорався і з ним, а на добиванні Фурті та Грибанову не вистачило кількох сантиметрів, щоб випередити захисників.

Тиск на ворота «Енергії» все ж призвів до голу. Фурта отримав м’яча на лінії карного майданчика, а Жоров пішов в невиправданий підкат ззаду. Арбітр свиснув фол відразу, але полоскотав нерви гравцям і вболівальникам, поки біг ближче до місця подій, щоб пересвідчитися де саме був фол: перед заповітною лінією чи за нею. Вироком стало призначення пенальті, яке чітко реалізував Грибанов.

Здавалося, що після цього натхненні господарі додадуть обертів і дотиснуть суперника, але від голу і до фінального свистка «Десна» відзначилася лише неточним ударом Кондратюка з 20 метрів. Мабуть, всі сили були витрачені на стартовий 15-хвилинний штурм. Натомість «енергетики» відчули, що запах їхньої крові не підсилив чернігівський апетит, і стали сміливішими.

До кінця матчу гості мали значно більше шансів забити, ніж пропустити. Варто згадати три перспективні штрафні у виконанні Цоя (всі три – неточно), «розстріл» Ширяєва з двох метрів Жоровим (воротар грудьми відбив гарматний постріл, не встигнувши виставити руки), удар Бічевого в штангу воріт…