НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Друга ліга. "Десна" - "Скала" 1:0 ###

Гол: Полтавець, 31

«Десна»: Ширяєв, Анеліков, Бриль, Чуланов, Панчук, Павелько, Кобець (Ніконов, 90+2), Акчурін (Сердюк, 71), Кондратюк (Кожем’яченко, 78), Герасименко (Кругляк, 62), Полтавець (Радченко, 56).

«Скала»: Шпук, Козак, Басараб, Сухоцький, Мазур (Білий, 46), Рустамов, Кайдрович, Пришнівський (Кміть, 82), Коропецький, Скоцький (Зайченко, 67), Дністрян.

Попередження: Полтавець, Павелько.

Поєдинок, який затримався на 5 хвилин (асистент арбітра детально вивчав сітку на воротах «Десни», жестами щось сигналізував головному арбітр, пояснював резервному… зрештою, грати почали нічого не виправляючи), з самого початку пішов без центру поля. Господарі атакували, гості контратакували. Двічі поспіль з-за меж штрафного пробивав Дністрян (трохи неточно), Полтавець ледь не вискочив сам на сам з воротарем після грубої помилки Сухоцького (голкіпер змушений був рвонути далеко за межі штрафного і вибив м’яч в аут з-під ноги форварда), Кобець пробив вище воріт здалеку…

Напівмоментів було – годі й порахувати. Причому створювалися вони парами. Про удари Дністряна вже згадували. Потім Кондратюк двічі виконував штрафні майже з одної й тієї ж точки біля кута штрафного майданчика. Два навіси – два підрізання головою в напрямку дальньої стійки. І обидва рази трішечки неточно. Різниця лише в тому, що в першій спробі бив Кобець, а в другій – Полтавець. «Скала» відповіла «дублем» Коропецького. Спочатку він прокинув м’яч повз Бриля, оббіг його і, побачивши, що м’яч вже далеко, картинно впав в карному майданчику «Десни». Чому арбітр не показав йому жовту картку – залишилося загадкою. А потім той самий Коропецький непогано відкрився і пробив метрів з 15 по воротам. Під його удар по-хокейному кинувся… правильно, Бриль. У нас же все відбувалося парами.

Гру чернігівці будували переважно через фланги, але майстерність виконавців на цих позиціях – Акчуріна праворуч і Герасименка ліворуч – залишає бажати кращого. Акчуріна постійно тягнуло в центр поля на рідну позицію, А Герасименку явно недостатньо стартової швидкості і точності при виконанні навісів. В підсумку ця пара зовсім не вразила, а небезпека з флангів виникала лише тоді, коли або Кондратюк зміщався праворуч, або Анеліков підключався в атаку по правому флангу. Керманич «Десни» Олександр Дериберин після гри підтвердив думку, що фланги атаки – найбільш вразливе місце команди. До речі, після виходу на бровки Кругляка, який три тижні пропустив через пошкодження, і Сердюка гра значно пожвавилася.

Чергова пара моментів виникла в районі 30-ї хвилини. Спочатку атмосфері відчайдушності піддався воротар «Десни». Ширяєв вибіг за межі штрафного майданчика, але замість того, щоб вибити м’яч в аут, віддав його вздовж бровки на… Коропецького. Гравець «Скали» відразу спробував запустити снаряд в ніким не прикриті ворота, але йому не вистачило майстерності – м’яч летів значно мимо. До того ж Ширяєв вже встиг повернутися і спокійно спіймав шкіряну кулю.

Відповідь «Десни» призвела до голу. Акчурін, Кондратюк і Полтавець розіграли коротку триходівку, форвард чернігівців пробив, Басараб заблокував удар, але м’яч від капітана «Скали» відскочив до Мазура. 20-річний захисник замість того, аби відразу вибити м’яча куди подалі з власного штрафного майданчика, почав щось вигадувати, заплутався у власних ногах і дозволив Полтавцю спокійно заволодіти шкіряним снарядом і розстріляти ворота. 1:0.

В перерві винуватець голу був замінений, але на гру це вплинуло не дуже. Знову було багато обопільних атак, щоправда, гостроти їм все ж не вистачало. А коли з поля через пошкодження пішов Полтавець (за словами Олександра Дериберина, попередньо лікарі діагностували у Романа сильний забій стегна), здалося що гра затухне. Де там!

Для початку гру пожвавив Кругляк. Вже на 10-й секунді свого перебування на полі він ледь не забив гол першим же дотиком. Після подачі кутового Кругляк виграв верхову боротьбу і влучив у стійку, після якої м’яч відскочив в руки голкіпера «Скали». Правда, судді зафіксували в цьому моменті якесь порушення правил з боку чернігівців, але більшість на стадіоні цього не помітили і ще хвилин п’ять бідкалися з приводу втраченої нагоди для взяття воріт.

А за п’ять хвилин дорікати долі мали вже вболівальники «Скали», яка мала зрівнювати рахунок. Причому героями епізоду могли стати вихованці чернігівського футболу. Після подачі кутового славутчанин Тимур Рустамов, який віддав «Десні» 5 років, виграв повітря і головою ледь не відправив м’яч у ворота «Десни». Ширяєв на самісінькій лінії воріт ногою зупинив удар, але м’яч відскочив прямо на ногу 16-річного Зайченка, який теж виріс в Чернігові і грав за «Десну» в ДЮФЛ. Микита, який хвилину тому вийшов на заміну пробив метрів з десяти, але м’яч пройшов в кількох сантиметрах від стійки.

В останні 15 хвилин перевага чернігівців стала більш ніж відчутною. Кругляк і Сердюк активізували гру на флангах, а юні стрияни (середній вік гравців «Скали», які побували на полі – 19,9 (!) років, тоді як у «Десни» ця цифра складає 26,5, а наймолодшому чернігівцю – 21 рік). Як наслідок, в ці хвилини зросла кількість ударів по воротам. Двічі рятував «Скалу» Шпук, ще кілька разів чернігівці марнували моменти через власну недбалість і неточність. Крапку в грі мав ставити Радченко, який після прострілу від Сердюка бив метрів з 4-5, але він примудрився запустити м’яча вище воріт.