НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Друга ліга. Група "1". "Десна" (Чернігів) - "Нива" (Тернопіль) - 0:0. Нулі, які влаштували ###

"Десна" (Чернігів) – "Нива" (Тернопіль) – 0:0

"Десна": Федоренко, Каваців, Білий, Поліщук, Картушов (Малюк, 84), Стеценко, Мачуленко (Фурта, 38), Бовтрук (Чуланов, 71), Кондратюк, Чепурненко, Бровкін (Кобець, 78).

"Нива": Новак, Лазорик, Яневич, Данищук, Ільків, Басараб (Кікоть, 73), Б. Баранець, Г. Баранець, Мельник, Яворський (Швець, 90+2), Товкацький (Лакуста, 90+1).

Попередження: Бровкін – Б. Баранець, Ільків, Басараб

Нульова нічия – не дуже закономірний, але, чого приховувати, очікуваний (до гри, а особливо під час неї навколо тільки й чути було, що нічия влаштує обидві команди, а отже надриватися вони не будуть) результат матчу, в якому "Десна" була ближчою до перемоги, але вирішила не ризикувати. Підсумкові нулі на табло цілком влаштували і гостей. Отже, остання третина гри вийшла настільки нецікавою, наскільки нецікавою може бути матч двох лідерів підгрупи.

А от до того поєдинок зовсім не справляв враження нудного. Після дебютних "дражнилок" від Яворського (спочатку повторив удар Бовтрука із-за лінії штрафного в руки голкіперу, а потім здалеку – удар Чепурненка по горобцях) першою гольовий момент створила "Десна". Бровкін хоча й програв повітряну дуель, не здався, поборовся за м'яч і з лівого флангу навісив в район 11-метрової позначки. Бовтрук головою підрізав в дальній кут, але удару забракло точності. От якби на 30 сантиметрів правіше...-

Тут же Новак ледь не привіз гол. Вийшовши за бокову лінію штрафного майданчика, щоб випередити суперника, воротар "Ниви" вкрай невдало вибив м'яча прямо на ногу Чепурненка, який чатував неподалік. Втім, пробити з 25 метрів чернігівець не наважився (між ним і порожніми воротами був лише захисник, якого варто було спробувати перекинути), а передача вперед на Бровкіна вийшла відверто невдалим вибором – партнер був в офсайді і навіть не намагався відгукнутися на пас, розуміючи марність цих дій.

Реабілітувався Новак вже за хвилину, коли врятував команду після потужного удару Бовтрука з лінії карного майданчика. Ще за дві хвилини тернополяни вітали Данищука, який вибив м'яч, що котився в напрямку порожніх воріт після несильного удару Мачуленка.

А от закінчення першого тайму пройшло під знаком "Ниви". Григорій Баранець в чужому штрафному майданчику одним рухом залишив позаду двох опікунів, але з гострого кута пробив над поперечиною. Згодом гості як за нотами розіграли комбінацію, що ледь не призвела до голу. Григорій Баранець виграв у Стеценка забіг зі штовханиною корпусом на 15 метрів і віддав пас на Мельника, який в дотик переправив м'яча на лінію воротарського "Десни", куди набігав Товкацький. Бити йому ніхто не заважав, але оскільки центрфорвард гостей трохи випередив події, то бити (читай – загрібати) довелося "щічкою". Удар вийшов несильним і Федоренко в ефектному стрибку ліквідував загрозу.

За хвилину й він би не допоміг, але чергова атака "Ниви" з фінальним ударом Басараба метрів з 30, розбилася об стійку воріт. Трохи не вистачило для гольового пасу Яворському, навіс якого з лівого флангу (штрафний удар) зупинив Федоренко, витягнувшись у вертикальну струну. А на дальній стійці в підкаті "а-ля Ребров проти московського "Спартака" 1994 року" вже стелився Товкацький. Якби м'яч перелетів голкіпера, був би гол.

На тому перша половина гри й закінчилася. А по перерві команди грали в футбол не більше 20 хвилин. Причому грала лише "Десна". Невдалі спроби втекти у швидкі контратаки від Фурти і Бровкіна (обидва рази футболісти добігали до карного майданчика "Ниви", але у боротьбі з опонентами падали – без криміналу) стали лише прелюдією до шикарної п'ятихвилинки у виконанні підопічних Олександра Рябоконя. З 63 по 67 хвилину гості повинні були тричі виймати м'яч з сітки власних воріт.

Першим нерви чернігівських вболівальників випробував Бровкін. Отримавши чудовий пас від Кондратюка, форвард "Десни" на мить випередив голкіпера, що кинувся йому в ноги і м'яко підсік м'яч над воротарем. Трибуни вже набрали повітря в груди аби видихнути словом "ГОЛ", але "Ниву" врятував капітан Лазорик, який встиг винести м'яч подалі від порожніх воріт.

Не встигли глядачі обговорити момент, як Бовтрук з лівого флангу віддав прекрасну передачу на дальній кут воротарського майданчика. Якби Фурта бив з льоту, то гості могли лише сподіватися на свого голкіпера, але голеадор "Десни" спочатку вирішив зупинити м'яч, потім вирішив бити не лівою, а правою ногою...- Коротше кажучи, захисник встиг заблокувати удар, який замість того аби перетворитися на гол, став символом змарнованої нагоди.

А завершив триптих знову Бровкін. М'яч після пасу Картушова з лівого флангу форвард зустрів на відстані 5 метрів від воріт прямо по центру. Як при цьому можна було влучити в поперечину воріт не скаже тепер навіть сам головний герой епізоду.

От після цього гра й здулася. Далі був не футбол, а швидше показовий виступ з художньої гімнастики – командні вправи з м'ячем. Не сприяли гостроті і чернігівські заміни в середині тайму. Захисник замість найактивнішого футболіста матчу і опорник замість форварда – явно не ознака бажання боротися за перемогу за будь-яку ціну.